سفارش تبلیغ
صبا
قالب وبلاگ

بیداری
بیداری اولین مرحله تکامل است، پس بیدار نشو! 
لینک دوستان

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران و علوم‌پزشکی تهران، تربیت‌مدرس، فردوسی مشهد و دانشگاه بین‌المللی امام‌خمینی(ره) قزوین در آستانه فرا رسیدن سوم تیرماه، نامه سرگشاده‌ای خطاب به محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور کشورمان نوشتند.

متن کامل این نامه سرگشاده به شرح ذیل است:

جناب آقای رئیس‏جمهور!
با سلام
این روزها که دلسوزانه تحولات اقتصادی ارزشمندی را در حوزه‏هایی نظیر بانکداری اسلامی، هدفمند کردن یارانه‏ها، اصلاح قانون کار و... دنبال می‏کنید و بالواقع به شعار جهاد اقتصادی الگوی عمل می‏پوشانید، از باب آنچه در حواشی دولت اصول‌گرا می‏گذرد، بغضی گلوگیر رفیق راهمان شده است. از همین باب دست به قلم شدیم تا به عنوان حامیان سوم تیری گفتمان احمدی‏نژاد به او عرض شکایت بریم.

ما نه از آنانیم که از آغاز دولت هر روز بر تلاش‏های شبانه‏روزیش تاختند و نه از آنان که دستاوردهای عظیم و گرانقدرش را ناچیز انگاشتند.
نمی‏توانید ما را این‌گونه متهم کنید. ما نسلی از جنس سوم تیریم. همان حامیانیم که یک روز تخطی رئیس مجمع از خط رهبری را مورد اعتراض قرار دادیم، یک روز مقابل مجلس شورای اسلامی ایستادیم تا نقصشان را گوشزد کنیم و روز دیگر بر روند ناصواب قوه‌قضائیه خرده گرفتیم و البته همه را در دایره انقلاب دیده و می‏دیدیم.

ما عهدی با خدایمان داشتیم که هنوز نیز بر سر آنیم و عهدی با شما که در سوم تیر بستیم تا سرباز رهبری بمانیم. یادتان هست حتماً آن روزهایی را که گفتید نخواهید گذاشت تیرها متوجه رهبری شود. یادتان هست حتماً آن روزهایی را که تبلیغات سیاه و سفید ستادها دست به دست می‏گشت و آن مادران که طلا برای ستادها می‏فرستادند و ما و شما که دوشادوش هم از ولایت می‏گفتیم و عدالت. ما همان نسلیم که اکنون 2 گروه می‏خواهند که دیگر نباشیم.

آقای رئیس‏جمهور!

اگر شما خاطرات آن روزها را در گرماگرم جدال‏های سیاسی و کاری فراموش کرده‏اید، ما اما همه را خوب به خاطر داریم و مدام از خود می‌پرسیم کجاست آن رئیس‏جمهوری که قرار بود سپر رهبری باشد و چرا تاکنون بارها و بارها رهبری سپرش شده است؟ مگر رهبری نفرمود "اتقوا من مواضع التهم؟ " این آقای ولایت‌مدار چرا به دستور ایشان در باب پرهیز از قرار دادن دولت در موضع تهمت گوش نمی‏کند؟ آیا او در قبال همین یک سؤال ساده پاسخ و دفاعی دارد؟ چرا کاری می‏کند که شایعات بدتر قوت بگیرد؟ چرا یازده روز در خانه نشست و بساط جنجال رسانه‏های بیگانه را فراهم کرد تا رهبری با آن ادبیات سخن بگویند؟ چرا این آقای ولایت‌مدار بعد از شنیدن سخنان محزون رهبری که در آن خود را "حقیر " خواندند، دق نکرد؟ این است رسم سپر بودن برای رهبری؟!

کجاست آن حمایت‏های بی‏دریغ آقا؟ چرا این قدر همه چیز تغییر کرده؟ چرا دولت عرصه میدان‏داری یک جریان خاص و حذف حامیان سوم تیری شده است؟ چرا آقای مصباح را گروهی خاص که منتسب به دولتند، بی‏شرمانه و وقیحانه اقتدارگرا نام می‏نهند؟ این چه رسم انتقاد از شهید مطهری زمان است؟ آیا این ادبیات همان ادبیات فتنه‌گران 88 نیست؟ این بازی به سود چه کسی است و به ضرر چه کسی؟ جدال دولت و حوزه به نفع کیست؟ چرا صف‏بندی‏های این جریان خاص که می‏کوشد رئیس‏جمهور را هر روز تنها و تنهاتر کند با اصلاح‏طلبان جدی نیست؟ چرا صف‏بندی‏ها عوض شده و تاریخ کارگزاران سازندگی و شکل‏گیری اصلاح‏طلبان و قدرت‌طلبانی نو در حال تداعی است؟ ماجرای عزل و نصب‏های حاشیه‏ساز در درون دولت و در وزارت خارجه چیست؟ چرا اصرار بر حاشیه‏سازی است؟ چرا رئیس‏جمهور قرار است هر روز تنها و تنهاتر شود؟

آقای احمدی‏نژاد!

به خاطر دارید آن روزی را که نشریه همت و موج اندیشه بسته شد؟ حضرتعالی آن روز تصریح کردید "این قبیل برخوردها را قبول نداریم و معتقدیم این رفتارها نشان‌دهنده روحیه دیکتاتوری است و همگان بدانند که این کشور دیکتاتوربردار نیست و مسائلی که 30 سال قبل بود، تمام شده است. " یادتان هست آن روز که رئیس قوه‌قضائیه هم در انتقاد از شما برآمد، لحن خبرنگار و پاسخ شما را از پیش طراحی شده خواند و ناشی از تحریک محرکان و تشویق مشوشان؟!...

اکنون هفته‏نامه انقلابی 9 دی به عنوان یکی از پایگاه‏های ارزشمند جریان انقلابی با بهانه‏های واهی توقیف شده است. چرا خبری از آن خروش انقلابی شما نیست؟ چرا سایت‌های فتنه و سایت‏های جریان مردود باید بنویسد اما رسانه‏های انقلاب نه؟! کجاست رئیس‏جمهوری که ساعت‏ها پای انتقادات تند و تیز دانشجویانی که حامیش بودند می‏نشست و یک به یک پاسخ می‏گفت؟ چرا تلاش برخی برای جدا کردن احمدی‏نژاد و حامیانش، تلاش برخی برای بنی‏صدرسازی از احمدی‏نژاد و تلاش برخی برای حذف جریان سوم تیر کارگر افتاده است؟ چرا دیگر رئیس‏جمهور با حامیانش نشست و برخاست نمی‏کند؟

آقای احمدی‏نژاد!

9 دی گواهی است بر تلاش‏هایی که برای ایجاد 2قطبی‏های جدید و خطرناک در کشور رقم می‏خورد. وقتی جریان سوم تیر از میانه حذف شد و روزنامه و خبرگزاری دولت هم در دستان کسی افتاد که 2 خط حرف منطقی نمی‏تواند بنویسد، راه برای حذف شما باز شده است. اکنون جریان خواص مردود و جریانی که در حاشیه دولت وجود دارد بر سر حذف جریان سوم تیر متفق‏القولند و چه جالب که پیوندی این چنین در برخورد با هفته‏نامه 9 دی عیان می‏شود تا زودتر از آنکه باید بفهمیم در کشور چه در حال رخ دادن است.

آقای رئیس‏جمهور!

دست به قلم شدیم تا از شما بخواهیم به سوم تیر بازگردید. به متن جریان انقلابی و هیئت‏ها برگردید. انتقادهای تند و تیزشان را بشنوید اما برگردید. دست به قلم شدیم تا بگوییم دلمان برای محمود احمدی‏نژاد سوم تیر تنگ شده است. دست به قلم شدیم تا بگوییم دعوت ما را برای نشستن با دانشجویان منتقد خود پذیرا باشید. دست به قلم شدیم تا بگوییم برخی در تلاشند اطراف شما را هرچه می‏توانند خلوت‏تر کنند. دست به قلم شدیم تا بگوییم اگر عملکردتان برای حامیان دلسوزتان قابل توجیه نیست، چه در صورت درستی انتقاد و چه در غیر آن اشکال از شماست. چون از صف سوم تیری‏ها بریدید. چون نشست و برخاست‏هایتان کم‏کم با گروهی اندک و خاص شکل گرفت. چون کانالیزه شدید. چون پایگاه حوزوی خود را کنار گذاشتید و بزرگانی که در حوزه حامی شما بودند را فراموش کردید. چون هیئت‏ها را کنار گذاشتید و در یک کلام چون عوض شدید.

دست به قلم شدیم تا بگوییم جریان اطراف شما درصدد تشدید 2 قطبی شما و حامیانتان است. خواستیم هشدار بدهیم. دست به قلم شدیم تا بگوییم بس کنید. حاشیه‏سازی‏ها را کنار بگذارید. به قرار گرفتن دولت در موضع تهمت پایان دهید. دست به قلم شدیم تا بگوییم بر مبنای همان عهد که در سوم تیر بستیم فقط و فقط پای رهبری خواهیم ایستاد و شما را هم با خط‏کش اطاعت از رهبری می‏سنجیم و متناسب با آن مواضع خود را تراز می‏کنیم. دست به قلم شدیم تا بگوییم غصه‏های رهبری کم نیست. وای بر ما اگر بر این غصه‏ها با تک‏روی‏ها و عملکرد جاهلانه‏مان بیفزاییم و بعد خود را ولایتمدار هم بدانیم.


[ سه شنبه 90/3/31 ] [ 1:33 عصر ] [ علی چمران زاده ] [ نظرات () ]

دگر صبح است  و پایان شب تار است
دگر صبح است و بیداری سزاوار است
دگر خورشید از پشت بلندی ها نمودار است
دگر صبح است
دگر از سوز و سرمای شب تاریک ، تن هامان نمی لرزد
دگر افسرده طفل پابرهنه ، از زبان ما در شب ها نمی ترسد
دگر شمع امید ما چو خورشیدی نمایان است
دگر صبح است
کنون شب زنده داران صبح گردیده
نخوابید ، جنگ در پیش است
کنون ای رهروان حق ، شب تاریک معدوم است
سفیدی حاکم و در دادگاهش هر سیاهی خرد و محکوم است
کنون باید که برخیزیم و خون دشمنان تا پای جان ریزیم
دگر وقت قیام است و قیامی بر علیه دشمنان است
سزای حق کشان در چوبه ی دار است
و ما باید که برخیزیم
دگر صبح است
چنان کاوه درفش کاویانی را به روی دوش اندازیم
جهان ظلم را از ریشه سوزانده ، جهان دیگری سازیم
دگر صبح است
دگر صبح است و مردم را کنون برخاستن شاید
نهال دشمنان را تیغ ها باید
که از بن بشکند ، نابودشان سازد
اگر گرگی نظر دارد که میشی را بیازارد
قوی چوپان بباید نیش او ببندد
اگر غفلت کند او خود گنه کار است
دگر صبح است
دگر هر شخص بیکاری در این دنیای ما خوار است
و این افسردگی ، ناراحتی ، عار است
دگر صبح است و ما باید برافروزیم آتش را
بسوزانیم دشمن را
که شاید همره دودش رود بر آسمان شیطان
و یا همراه بادی او شود دور از زمین ها
دگر صح است
دگر روز تبه کاران به مثل نیمه شب تار است


[ سه شنبه 90/3/31 ] [ 12:5 عصر ] [ علی چمران زاده ] [ نظرات () ]


حاج آقای صدیقی شب ولادت حضرت امیرالمومنین علی علیه السلام، در مراسم بزرگداشت حضرت آیت الله خوشوقت در تالار شیخ صدوق در جوار حرم مطهر حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه السلام در میان سخنان خود به این حکایت اشاره کرد و گفت: حضرت آقا در دیداری که جمعی از بزرگان و خواص خدمتشان رسیده بودند، فرمودند: طوفان های بزرگی در راه است، خودتان را متصل کنید.
 
وی گفت: در آن جلسه یکی از افراد از حضرت آقا می پرسند، به چه کسی خود را باید متصل کنیم؟
و حضرت آقا، آیت الله خوشوقت را از بزرگانی معرفی می کنند که اتصال به ایشان مایه نجات در گردبادها و طوفان های تند اعتقادی و سیاسی آینده خواهد شد.


[ سه شنبه 90/3/31 ] [ 12:0 عصر ] [ علی چمران زاده ] [ نظرات () ]

این مطلب رو گذاشتم تا همه بدونیم خرابی از این جریان انحرافیه و هنوز به احمدی نژاد امید هست...

 

ادامه مطلب...

[ سه شنبه 90/3/31 ] [ 11:55 صبح ] [ علی چمران زاده ] [ نظرات () ]

رجعت به اشرافیت توسط جریان انحرافی

خرید هواپیمای 45 میلیارد تومانی

 

ادامه مطلب...

[ دوشنبه 90/3/30 ] [ 6:18 عصر ] [ علی چمران زاده ] [ نظرات () ]

علامه مصباح یزدی با اشاره به اینکه هرکجا کار برای رضای خدا انجام شده، پیشرفت هم در پی داشته است، خاطر نشان کرد: وقتی کاری برای خدا انجام شود، خدا نیز در آن کار یاری‌دهنده خواهد بود.
وی استقامت را از دیگر مسائلی دانست که حضرت امام خمینی(ره) بارها بر آن تأکید کردند و گفت: در بسیاری از مواقع انسان تصمیم به انجام کار خیری گرفته و خود را آماده می‌کند، اما با گذشت زمان و مقایسه خود با دیگران و با وسوسه شیطان که تو به وظیفه خود عمل کرده‌ای و دیگر وظیفه‌ای نداری، به سمت منافع دنیا جذب و منحرف می‌شود.
عضو خبرگان رهبری با اشاره به این‌که وارد کار خیر شدن دشوار نیست، اما ادامه دادن آن و ثابت قدم بودن در آن دشوار است، گفت: امیدوارم برداشت غلطی از این سخن صورت نگیرد، اما شهدای زنده تکلیفی سنگین‌تر از شهدای جبهه دارند، چرا که شهدا در مدت کوتاهی تصمیم گرفتند و به شهادت نائل شدند، اما کسانی که شهید نشده و جانباز شدند یا از جبهه برگشتند باید ببینند آیا با همان نیت صحیح راه را ادامه می‌دهند یا به دنبال کسب مقام می‌گردند؟ و آیا در امتحانات پیچیده بعدی با همان نیت راه را ادامه می‌دهند یا تغییر می‌کنند؟ و البته در صورتی که در راه مستقیم استقامت کنند اجری بالاتر از شهدا دارند چون تکلیفی سنگین‌تر داشته‌اند.
 علامه مصباح یزدی با اشاره به فتنه 88 گفت: کسانی سردمدار این فتنه بودند که همواره با امام(ره) بودند و اگر می‌دانستند روزی قرار است با بزرگ‌ترین دشمن اسلام یعنی اسرائیل همگام شوند، از خداوند آروزی مرگ می‌کردند، اما همان افراد کم‌کم تغییر کردند و در مقابل نظام ایستادند.
 عضو خبرگان رهبری عدم "منیت" را از دیگر درس‌هایی دانست که می‌توان از امام(ره) آموخت و گفت: هرجا "من" بیاید شیطان حضور دارد. حضرت امام خمینی(ره) این "من" را فراموش کرد و به جای آن خدا را قرار داد.
وی با اشاره به ویژگی‌های رزمندگان در دوران دفاع مقدس گفت: حتی برخی از فرماندهان جنگ به گونه‌ای رفتار می‌کردند که مشخص نبود فرمانده هستند و هیچ منیتی در آنها نبود و چنین گل‌هایی به برکت تربیت اسلامی پرورش یافتند.
علامه مصباح یزدی با اشاره به اینکه فتنه‌ها روز به روز سنگین‌تر می‌شوند، خاطر نشان کرد: همان‌گونه که امتحانات درسی هرسال دشوارتر می‌شود و فرد با قبولی در آنها پیشرفت می‌کند، امتحان خدا نیز دائما دشوار‌تر می‌شود، چرا که می‌خواهد بندگانش را رشد دهد؛ پس باید برای پیشرفت، انتظار امتحان دشوارتری داشت.
وی تنها راه نجات از فتنه‌ها و قبولی در امتحانات الهی را توکل بر خدا، توسل به ائمه علیهم‌السلام و اولیای خدا و اطاعت از رهبری دانست.
علامه مصباح یزدی با اشاره به خطرات گروه انحرافی جدید گفت: افرادی هستند که آگاهانه یا ناآگاهانه انحرافاتی دارند، ولی علائم زیادی وجود دارد که مشکل این افراد کج فهمی نیست، بلکه کج خواهی است و نمی‌خواهند انقلاب به هدفش برسد.
علامه مصباح یزدی خاطر نشان کرد: خطر این انحراف نه تنها نظام اسلامی، بلکه اساس اسلام را تهدید می‌کند، پس باید متضرعانه به درگاه الهی رجوع و به اولیای الهی متوسل شویم و بدانیم که این توسلات اثرات بسیاری در خاموش کردن آتش فتنه دارند.


[ یکشنبه 90/3/29 ] [ 1:0 عصر ] [ علی چمران زاده ] [ نظرات () ]

قابل توجه دانشجویان و روحانیونی که برای شرکت در طرح ولایت کلاس می گذارند...نقل قولی از آیت الله مصباح؛

بنده بیش از شصت سال است که در حوزه‌های علمیه هستم و تاکنون طرحی بابرکت‌تر از طرح ولایت ندیده‌ام.
وی خطاب به اساتید طرح ولایت گفت: امروز جاده هموار و برای کار مناسب است و فقط بستگی به تلاش، پشتکار و اخلاص شما دارد.
وی با تأکید بر لزوم درک ارزش کار به فرمایش رسول اکرم صلی‌الله‌علیه‌وآله خطاب به امیرمؤمنان علیه‌السلام اشاره و خاطر نشان کرد: اگر در اثر کار شما یک نفر هدایت شود، ارزش آن بیش از هر چیزی است که آفتاب برآن بتابد، پس نباید این فرصت را از دست داد.


[ یکشنبه 90/3/29 ] [ 1:54 صبح ] [ علی چمران زاده ] [ نظرات () ]

علامه مصباح یزدی با تأکید بر اهمیت مسئولیت خطیر مقابله با انحرافات گفت: جامعه دارای نیازمندی‌های گوناگون است که هریک از آنها وجوب کفائی دارد، اما نیاز به اخلاق مهم‌ترین نیاز جامعه است که قابل مقایسه با دیگر نیازها نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آثار حضرت آیت‌الله مصباح یزدی، عضو خبرگان رهبری در دیدار با جمعی از اعضای شورای تهذیب اخلاق مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با اشاره به وضعیت جهان امروز گفت: در هیچ دوره تاریخی و برای هیچ امتی اسباب انحطاط و تنزل برای قشرهای مختلف تا این اندازه فراهم نبوده و عوامل تهییج غریزه جنسی که امروز برای افراد معمولی سهل الوصول است، زمانی برای شاهان هم میسر نبود.

 آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی خاطر نشان کرد: تنها عاملی که می‌تواند با این اسباب مقابله کند و از خطر آنها بکاهد، مسائل معنوی و اخلاقی است، وگرنه قانون، نیروی انتظامی و قوه قضائیه نمی‌توانند اثر چشمگیری داشته باشند.

وی ادامه داد: در مقابل این اسباب انحطاط باید فعالیت خیلی عمیق و گسترده صورت گیرد ودر غیر این صورت باید منتظرعذاب‌های شدید الهی بود.

 وی سقوط انسان از انسانیت را بالاترین عذاب دانست و گفت: فساد در زمینه‌های عقائد و ارزش‌های دینی بزرگ‌ترین فسادهایی است که جامعه را تهدید می‌کند.


[ یکشنبه 90/3/29 ] [ 1:51 صبح ] [ علی چمران زاده ] [ نظرات () ]

"نمونه ای دیگر از به فساد کشاندن مدیران دولت احمدی نژاد توسط جریان انحرافی"

کارهایی که قرار نبود در دولت عدالت و اسلامی احمدی نژاد اتفاق بیافتد؟؟؟!

 

ادامه مطلب...

[ چهارشنبه 90/3/25 ] [ 3:48 صبح ] [ علی چمران زاده ] [ نظرات () ]

حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان در نشست هفتگی باشگاه «توانا» با موضوع جریان انحرافی، اظهارداشت:‌ در دهه اول انقلاب بیشتر با التقاط مصرح مواجه بودیم که بخشی از دین را با بخش‌هایی از آموزه‌های تجربی شرقی و غربی در هم می‌آمیختند و نتیجه آن جریان‌هایی مانند منافقین و نهضت آزادی شد.
وی افزود: در دهه دوم انقلاب نیز با التقاطی مواجه بودیم که پنهان‌تر بود و با درآمیختن مفاهیم دینی و آموزه‌های لیبرالیستی همراه بود. این جریانات نگرش‌های غربی خود را پشت سر مفاهیم دینی پنهان می‌کردند.
حجت‌الاسلام پناهیان، نمونه‌های مهم این التقاط را کارگزاران و اصلاح طلب‌ها عنوان کرد و ادامه داد:‌ جریان اصلاح طلبی دچار نوعی غرب زدگی بود که برخی از دیدگاه‌های لیبرالی را در زمینه‌های اقتصادی و فرهنگی باور کرده بودند.
وی افزود:‌ وجه مشترک این دو جریان التقاطی این بود که اسلام را با آموزه‌های تئوریزه شده و مکاتب الحادی درهم می‌آمیختند

اما امروز با التقاط‌ های جدیدی مواجه هستیم که اسلام را با نظرات شخصی درهم می‌آمیزند و از آنجا که تئوری مشخص و معرفی شده‌ای درکار نیست، نقد آن دشوارتر است.
وی ادامه داد: جریان‌های التقاطی جدید مانند جریان انحرافی که هم‌اکنون با آن مواجه هستیم در هاله‌ای از برداشت شخصی، پراکنده و غیر علمی پنهان شده است که باید با برخورد عالمانه عمق بی‌سوادی جریان‌های انحرافی را نشان داد.


[ چهارشنبه 90/3/25 ] [ 3:43 صبح ] [ علی چمران زاده ] [ نظرات () ]
          مطالب قدیمی‌تر >>

.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

بیداری اولین مرحله تکامل است، پس بیدار نشو!
موضوعات وب