سفارش تبلیغ
صبا
قالب وبلاگ

بیداری
بیداری اولین مرحله تکامل است، پس بیدار نشو! 
لینک دوستان

مهمترین حرفهای مهندس فلسفی(کاندیدای دور دوم مجلس در شهر اهواز)

*وقتی کاندیدایی به عنوان نماینده وارد مجلس شد، در اولین مرحله با افراد قدرتمند سیاسی در درون مجلس مواجه می شود و باید مشخص کند در کدام فراکسیون و گروه حضور پیدا می کند تا بتواند با استفاده از سایر جریانات توان خود را افزایش دهد. پس در ابتدا نماینده باید جریان شناس باشد تا جریانات موجود در کشور و مجلس و اهداف آنان را بشناسد. ما به آدم های قدرتمند در عرصه ی سیاسی نیاز داریم. نمی توان گفت صرفا فردی اجرایی، فرهنگی یا اقتصادی را به مجلس می فرستیم، وزن سیاسی افراد مهم است. به همین دلیل است که برای مردم سوال ایجاد شده که چرا اکثر نمایندگان خوزستان حضور پررنگ و موثری در مجلس ندارند و در بحث های جدی قانونی و مناقشات حساس مجلس ورود جدی ندارند؟
*در بحث آب کارون بحث های زیادی در گرفته که حق هم هست و باید تا آخر پیگیری شود اما سوال ما این است، زمانی که برخی از این طرحهای انتقال آب در مجلس تصویب می شد، نمایندگان خوزستان کجا بودند؟ چرا در همان مقطع واکنشی نشان ندادند. اجرایی شدن طرح انتقال آب به فلات مرکزی چطور تصویب شد؟
*اشکال اصلی این است که نمایندگان ما حضور تعیین کنندهای در کمیسیون ها و صحن علنی ندارند.
*چرا در استان ما از برخی عناصر مسئله دار حمایت صورت میگیرد؟! و به جای فرمایش رهبر معظم انقلاب که شاخص، خدمت باشد. فرد شاخص می شود و اینکه آیا این فرد با ما هست یا نیست. در روایات هم داریم که حب جاه و موقعیت فراتر از حب مال و مادیات است و این مسئله متاسفانه در حال حاضر در بین برخی افراد وجود دارد.
*مردم دنبال آدم «به درد بخور» می گردند و اگر حس بکنند و به این مسئله برسند که فردی برای استان و شهرستان مفید است به او رأی می دهند.
*اگر نماینده ای به مراکز قدرت و ثروت وصل شود، شان نمایندگی را خدشه دار نموده است. در واقع اگر یک نماینده به دلیل نیاز مالی یا با این تصور که می تواند کیسه ای برای خود بدوزد، موقعیت نمایندگی را به یک پل تبدیل کند، خطر بزرگی را متوجه آینده ی مردم حوزه ی انتخابیه خود و چه بسا تمام مردم کشور کرده است.
*متاسفانه برخی از مسئولین در پی تسلط بر مجلس هستند و سعی می کنند نمایندگان را با خود همراه کنند که یقینا تحقق این هدف مجلس را از کارایی می اندازد، به همین خاطر به نمایندگان مستقل نیاز داریم.
*شرط اصلی دفاع از حقوق مردم شجاعت، سماجت و قاطعیت است. ما مثالهای زیادی داریم که نشان دهنده ی اهمیت این نکته است . زمانی که بحث های مثل حقوق مادام العمر، استیضاح وزرا، انتقال آب کارون و ... پیش می آید نماینده باید شجاعت دفاع یا رد را داشته باشد.
*اکنون قاطبه نمایندگان وعده های زیادی به مردم دادند اما چند درصد از این وعده ها تحقق یافته است؟ اگر شخصی صرفا برای کسب رای این وعده ها را داده، مسلما به مردم خیانت کرده است.
*اگر شخصی بخواهد به عنوان یک نماینده خنثی یا ضعیف وارد عمل شود یا باری به هر جهت عمل کند که این احساس را ایجاد کند که دارد بازی سیاسی می کند، و این مسئله آسیب می زند به شان نمایندگی.
*ما اگر اعتباری داریم به واسطه عنایت مردم است و باید تبلور برآیند خواسته های مردم در مجلس باشیم.
*امرزو به دلیل برخی از عملکردها، این سئوال برای مردم به وجود آمده است که چرا در حل مشکلات و معضلات فرجی صورت نمی گیرد.
*نماینده نباید نقش دلال را بازی کند چه در حوزه استان برای صاحبان ثروت و قدرت و چه در کشور، متاسفانه شنیده ایم برخی از نمایندگان دچار این آفت شده اند.
*وقتی وضعیت استانهای دیگر را که مرحله به مرحله و با قوت و برنامه ریزی و نظارت دقیق در حال پیشروی هستند با استان خوزستان که بر دریایی از ذخایر عظیم منابع و آب مناسب و شراط اقلیمی مطلوبی قرار دارد مقایسه می کنیم، خیلی از مسایل به ذهنها خطور میکند.
*مردم فعالیت و نطق نمایندگان خود را با سایر نمایندگان مجلس مقایسه می کنند و وقتی این حضور را کمرنگ ارزیابی می کنند در روحیه آنها تاثیر منفی می گذارد.
*مطالبات اصلی مردم ما؛ حل معضل بیکاری، برقراری امنیت پایدار، محرومیت زدایی و مبارزه با تبعیض است.
* در مسئله انتصاب مدیران، در حال حاضر برخی از نمایندگان به جای نظارت اقدام به دخالت می کنند، در حالی که ما معتقدیم یک نماینده مجلس باید اصل شایسته سالاری را مبنای کار خود قرار دهد و از انتصاب افراد شایسته در پستهای مدیریتی حمایت کند نه اینکه به دنبال مهره چینی باشد تا بعدا آن افراد کمک کار او باشند. این مصداق بارز زد و بند سیاسی است.
*موضوع بیکاری باید به اولویت و دغدغه اصلی یک نماینده شده و فکر و ذهن او را درگیر نماید، لحظه ای فرض کند فرزند اوست که پس از سالها تحصیل بیکار است؛ آیا آن موقع نیز به همین راحتی از کنار این موضوع عبور می کرد.


[ پنج شنبه 91/1/24 ] [ 11:25 عصر ] [ علی چمران زاده ] [ نظرات () ]

من به فلسفی رای می دهم


[ جمعه 91/1/18 ] [ 1:46 عصر ] [ علی چمران زاده ] [ نظرات () ]
          

.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

بیداری اولین مرحله تکامل است، پس بیدار نشو!
موضوعات وب